Jak Założyć Sklep Internetowy

Jeśli od dłuższego czasu myślałeś o założeniu własnej firmy , prawdopodobnie rozważałeś już handel przez Internet. Zapewne zastanawiasz się: jak uruchomić sklep internetowy bez towarów, jeśli masz niewielkie doświadczenie w handlu internetowym, a Twoje zasoby finansowe są ograniczone? W tym artykule przyjrzymy się kilku różnym sposobom uruchomienia własnego sklepu bez kupowania produktów i przechowywania towarów.

Prowadzenie biznesu online – nie wspominając o sklepie stacjonarnym! – może być skomplikowana. Jeśli sprzedajesz produkty w tradycyjny sposób, masz do czynienia z wieloma sprawami. Potrzebujesz niezawodnych hurtowni, musisz magazynować zapasy, realizować zamówienia, zapobiegać opróżnianiu magazynu, rozpatrywać reklamacje klientów i wiele innych rzeczy.

Wszystkie te czynności zabierają Twój czas i wymagają znacznych inwestycji pieniężnych. Wielu z was słyszało wielu hodowców włosów o facecie, który wydał wszystkie swoje oszczędności na jakieś towary, pożyczył dużo od banku i/lub znajomych, ale coś poszło nie tak, a pechowy przedsiębiorca został z ogromnymi długami.

Jaki jest potencjał sprzedaży produktów online bez towarów?

Spójrzmy na kilka niezwykłych przykładów wybitnych globalnych korporacji.

Na przykład Uber jest największą usługą taksówkarską na świecie – mimo to firma nie jest fizycznie właścicielem tych samochodów.

Facebook jest najpopularniejszą i najbardziej renomowaną platformą medialną na świecie – nadal jednak nie produkuje i nie jest właścicielem treści.

Airbnb to firma zajmująca się wynajmem, która odnosi największe sukcesy na całym świecie – nadal jednak nie buduje ani nie jest właścicielem nieruchomości.

Alibaba to internetowa platforma sprzedaży detalicznej, która jest uznawana za jedną z 10 najcenniejszych i największych firm na świecie – mimo to firma nie utrzymuje żadnych towarów.

Jaki jest wniosek?

Możliwa jest sprzedaż produktów online bez magazynowania towarów i będzie to uczciwy biznes, a nie oszustwo. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni model biznesowy: ta decyzja może wznieść Cię na wyżyny, o których nigdy nie śniłeś .

Po zbadaniu, jak prowadzić biznes online bez towarów, wielu przedsiębiorców internetowych wpada na własne pomysły, które znacznie ułatwiają Ci życie. Uruchamianie sklepu z niczym do stracenia – czy to nie brzmi świetnie? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym alternatywom i dowiedzmy się, jak działają.

potencjał sprzedaży produktów

Uruchomienie sklepu internetowego bez towarów: uruchomienie sklepu partnerskiego

Ta metoda sprzedaży produktów bez przechowywania towarów jest dość popularna ze względu na swoją prostotę. Dzięki marketingowi afiliacyjnemu promujesz produkty innych przedsiębiorców i otrzymujesz prowizję, jeśli ludzie, do których dotarłeś, faktycznie kupią te produkty.

Wiele renomowanych dużych firm ma własne programy partnerskie. Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada, lub dołączyć do kilku programów, aby promować swoje towary na różnych zasobach.

Możesz  promować produkty za pośrednictwem swojego bloga, strony internetowej, mediów społecznościowych lub listy e-mailowej. Na przykład dzięki zorientowanej na użytkownika platformie e-mail marketingowej, takiej jak Sender , możesz wysyłać do 15 000 wiadomości e-mail miesięcznie za darmo, korzystać ze zintegrowanego narzędzia do projektowania wiadomości e-mail i liczyć na wsparcie 24/7, które z pewnością jest przełomem dla początkującego e-commerce z ograniczonym zasoby finansowe i brak odpowiedniego tła. Musisz jednak zapoznać się z zasadami przed przystąpieniem do jakiegokolwiek programu, ponieważ niektóre z nich zabraniają korzystania z marketingu e-mailowego.

Stawki prowizji są ustalane przez firmy oferujące program partnerski. Największym problemem tej metody są bardzo niskie dochody . Trudno z niej wyżyć ze względu na niskie opłaty, więc może być tylko pomocniczym źródłem dochodu pasywnego.

Co sprzedawać online bez towarów: produkty lub usługi cyfrowe

Jakie masz inne opcje, jeśli zastanawiasz się, jak uruchomić sklep internetowy bez towarów? Możesz prowadzić firmę zajmującą się tworzeniem i sprzedażą produktów cyfrowych lub świadczeniem usług.

Istnieje wiele rzeczy do sprzedaży online bez towarów: e-booki, oprogramowanie, muzyka, filmy, zdjęcia, niektóre kursy i szkolenia, a co nie. Jeśli chodzi o listę możliwych usług , może być jeszcze dłuższa. Najbardziej zażądał są graficzne i projektowanie stron internetowych, copywriting, tłumaczenia, prawnej, konsultacji lub HR, coaching, nauczanie języka, search engine optimization i wiele innych usług.

Ale to nie rozwiązuje problemu zasobów . Najpierw musisz zdobyć produkt cyfrowy, a dopiero potem możesz go zaoferować potencjalnym klientom.

Podsumowanie

Jak widać, model biznesowy dropshipping z powodzeniem konkuruje ze wszystkimi alternatywnymi sposobami sprzedaży produktów online bez zapasów. Mówiąc najprościej, dzięki w pełni dostosowanemu, własnemu sklepowi internetowemu dropshipping , jesteś nie do zatrzymania!